O czym należy pamiętać, wybierając prezent dla gości weselnych?

Ślub i wesele to uroczystość, która jest ważna nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla ich rodziny i przyjaciół. Warto zadbać, by ten dzień pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia oraz pamiątki, które będą o tym wszystkim przypominały. Jak wybrać prezent dla gości, który będzie im towarzyszył długie lata? 

Nie tylko zdjęcia

Podziękowanie dla gości za przybycie na uroczystość weselną to bardzo piękny i sympatyczny zwyczaj. Najczęściej Para Młoda wręcza swojej rodzinie oraz bliskim drobne upominki, które są sygnałem, że obecność gości została doceniona. 

Dobrym, chociaż często wykorzystywanym pomysłem jest wręczanie zdjęć ślubnych z uroczystości. Warto jednak pamiętać, że nie jest to jedyny pomysł na prezent, który przez długi czas będzie w domach naszych bliskich. 

Sukulenty na podziękowania dla gości to również świetna propozycja. Dlaczego? 

Sukulenty to rośliny, które są wytrzymałe i nawet najbardziej oporne osoby poradzą sobie z ich pielęgnacją. Dzięki temu Para Młoda może mieć pewność, że każdy z gości będzie miał kwiat przez wiele długich lat. 

Sukulenty przez długie lata będą rosły i z dnia na dzień piękniały w domach gości. Dzięki temu każde spojrzenie na roślinę będzie przypominało miłe chwile. 

Warto również pamiętać, że wręczanie prezentów, które zostaną schowane głęboko w szufladzie nie ma takiego wydźwięku jak kwiat, który zawsze stoi w widocznym miejscu. Nie można również zaprzeczyć, że jest to upominek nie tylko bardzo ładny, ale również praktyczny. Każdy w domu ma rośliny. Do każdego domu pasują kwiaty. 

Kolejnym argumentem, który przemawia za kupnem sukulentów na prezenty dla gości jest ich korzystna cena: https://z-milosci.pl/c/sukulenty-podziekowania-dla-gosci. Warto pamiętać, że wręczając prezent nie chodzi o to, by wybierać upominki kosztowne, ale takie, które będą budziły miłe wspomnienia. Mini sukulenty są urocze, a jednocześnie ich zakup nie zrujnuje budżetu Pary Młodej. 

Jak wybrać odpowiedni sukulent oraz doniczkę? 

Wybierając sukulenty na podziękowanie dla gości, warto pamiętać, że kwiat oraz doniczka tworzą całość. Doniczka jest integralną częścią kompozycji i to również dzięki niej roślina będzie cieszyła oko. 

Decydując się na sukulenty dla gości, warto wybrać kilka ich gatunków i podzielić tak, by każdy członek rodziny dostał inny kwiat. Dzięki temu rodzina mieszkająca w jednym domu będzie mogła stworzyć ładną i jednocześnie zróżnicowaną kompozycję. 

Kolejnym elementem jest doniczka, w której zostanie umieszczona roślina. Sukulenty bardzo ładnie prezentują się w szklanych słoikach. Warto zadbać, by ziemia była ułożona w nim warstwowo, co będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym. 

Inną, bardzo ładną doniczką dla sukulenta będzie gliniana misa, w której można posadzić kilka sukulentów. Taka kompozycja będzie nie tylko pięknym i efektownym prezentem, ale również interesującą ozdobą stołu weselnego. 

Sukulenty bardzo ładnie komponują się również z drewnem. Doniczka, która przypomina drewniany pieniek będzie świetnym uzupełnieniem kompozycji z gruboszem drzewiastym, sansewierią lub patyczakiem w roli głównej.

Comments are closed.